Aeg on teha kokkuvõtteid!

2018 aasta hakkab vaikselt lõppema, mistõttu on aeg ka veidi kokkuvõtteid teha..
Juvente ja juventekate jaoks oli tegemist järjekordse põneva ja seiklusrohke aastaga. Mis me siis õige ära tegime?


Kohalikul areenil osalesime hoolega Eesti Noorteühenduste Liidu ja Ole Rohkem tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustiku töös ja tegemistes. Olime esindatud nii ENL’i kevad- kui ka sügisseminaril ja üldkoosolekul, samuti talveakadeemias ja tänuüritusel. Suvekool jäi muude plaanide kattumise tõttu sel aastal küll vahele, aga järgmisel jõuame kindlasti ka sinna ning ootame ka muid põnevaid üritusi ja väljakutseid ENLilt. Aasta sisse mahtusid mitmed Ole Rohkem Ümarlauad, Auhinnagala, Aastakonverents, Tudengimess ja mitmed põnevad sisekoolitused.. viimased tugevad käisid ka igati vahval võrgustiku ühisel jõulupeol lustimas. Uuel aastal jätkame samas vaimus ja kes teab, ehk näeb meid sel korral ka arenguprogrammi ridades.. võiks ju!


Juvente aasta olulisimaks oma algatuseks kujunes sotsiaalmeediakampaania Kaine Jaanipäev! Juventekad ise leiavad, et tegemist on Eesti ühiskonnas väga olulise algatusega ning loodavad uuel aastal veel laiemat kõlapinda saavutada. Päkapikud akna taga sosistasid, et uueks aastaks käivad läbirääkimised ka ühe väga kõva tudengiorganisatsiooniga, et ühise eesmärgi nimel jõud kokku panna. Jääme huviga tulemust ootama!

Lisaks sellele oli meil muidugi palju teisi vahvaid tegevusi, lisaks kevadisele üldkoosolekule ja sügisesele infoõhtule leidsime ikka aegajalt hetki, et üksteise mõnusat seltskonda nautida. Suvel käisime pisikesel nädalalõpu väljasõidul Andrese maakodus, sügisel oli võimalik meid ühel nädalvahetusel jälle traditsiooniliselt metsamajast leida, kus sai nii matkatud kui ka lauamänge mängitud. Lauamänguõhtuid jagus aasta peale rohkemgi veel, lisaks sellele muidugi koosolekuid ja üheskoos sportimisi ka! Ühel sügisesel laupäeval käis Kadri Raag juhatusele ja teistele huvilistele rääkimas vaimsest tervisest, et oskaksime enda ja teiste eest kõige paremini hoolt kanda ja olla veelgi Tervislikum Tudengiorganisatsioon kui senini. Ja detsembri alguses, nagu viimastel nädalatel kindlasti ka kõik teised organisatsioonid, pidasime maha ühe ütlemata vahva jõulupeo kus sai nii söödud, kahoot!’itud, aukirju jaotatud kui ka taaskord jälle lauamänge mängitud. Väga mõnus!


Rahvusvaheliselt oli Juvente aasta ehk üks seiklusrohkemaid seni. Aprillis lendasid mõned vahvad juventekad taaskord Islandile, et koos teiste noorte eurooplastega vahetada teadmisi kommunikatsiooni teemadel. Kindlasti väga kasulikud ja olulised teemad kõigile noortele. Nagu varasemalt ka on saanud juba kodulehelt lugeda, siis sel suvel toodi meie rahvusvahelise katusorganisatsiooni, IOGT International, kongress meile õige lähedale – Sigtunasse! Tänu sellele ja ka samal ajal samas kohas organiseeritud noorteprojekti Empowerful esimesele osale oli juventekaid seal lausa 7! Nagu aga sai ka mainitud, siis Empowerful projekt sellega ei lõppenud… Oktoobri alguses said taaskord 7 juventekat võimaluse sõita Berliini, et üheskoos 7 teise euroopa riigi noortega korraldada vägev Sober Party! Allpool saadki tutvuda nii mõnegi osaleja muljetega antud nädalast.

Entusiastlikud noored hommikul vara enne väljalendu Tallinnast

Berliinis oli väga tore ja õppisin palju, peamiselt platseebo efekti kohta. Samuti käisime ka Sober Sensation peol, mis küll ei õnnestunud täpselt nagu plaanis, aga oli siiski tore. Kohtasin ka palju uusi huvitavaid inimesi erinevatest riikidest, kellega loodan kohtuda veel mitmetel noortevahetustel.

Kustav

Ja peale esimest pikka turist olemise päeva Spree kallastel puhkamas ja päikest nautimas

Seekordne noortevahetus oli hoopis teistsugune kui oleks oodanud. Inimesi oli hästi palju, aga samas oli eriliselt tunda seda ühtehoidmise tunnet, sest olud, kus pidime hakkama saama olid kohati natuke ekstreemsed. Nädala staar, Sober Sensation Party, ei olnud samuti see, mis ma ettekujutasin, aga seetõttu on sellest ilmselt veel parem õppida, kuidas Eestis ühte väga ägedat pidu korraldada ja kuidas mitte korraldada. Kindlasti ei olnud nädal ebaõnnestumiste tõttu raisus, sest motivatsiooni meile olulisega edasi tegelemiseks tuli väga huvitavatest aruteludest küll küllaga.

Triinu


Seekordne noortevahetus oli kindlasti uus ja huvitav kogemus. Vajalikud on ja õppida saab igasugustest kogemustest. Nii oskame me ehk ise järgmine kord nähtud vigu vältida. Kuigi oli hetki, kui tundus, et kogu üritus on üks suur loodusõnnetus, on mälestus sellest siiski kokkuvõttes positiivne. Seltskond, kuigi tavalisest suurem, oli siiski väga soe ja kokkuhoidev. Kuuldud ettekanded olid huvitavad ja kasulikud. Eriti meeldis mulle loeng platseebo efektist.

Suvi

Empowerful Berlin oli omanäoline üritus. Selle keerdkäigud aitasid paremini mõista põhjaliku planeerimise tähtsust ja vajalikkust. Lisaks õppisime väheste võimalustega korraldama ägedaid üritusi ning õppisime kuidas tunda rõõmu lihtsatest asjadest. Ka saime teada kuidas näiliselt mitte seotud asjad võivad üksteise koosmõjus muuta suurel määral tervikpilti.

Indrek

Väsitav kuid meeleolukas rattasõit läbi Berliini

Nagu näha, on Juventel olnud mõnusalt tegevusterohke aasta.
2019 aastal veelgi suurema hooga edasi!

ENL-i kevadseminar

Mai keskpaigas leidis Tallinnas aset Eesti Noorteühenduste Liidu kevadseminar. Teatris NO99 toimunud kahepäevasel üritusel esindasid Juventet juhatuse liikmed Keit ja Andres.

Ürituse töisema poole pealt on sobilik välja tuua toimunud koolitused ja loengud. Keit tegeles esimesel päeval rahastuse teemadega, Andres aga õppis organisatsiooni sisekommunikatsiooni parema korraldamise kohta ning sai uusi mõtteid videote kasutamisest brändingus. Samuti toimus järjekordne ENL-i üldkoosolek, kus sai hea ülevaate, kuidas meie Eesti-sisesel katusorganisatsioonil läheb ning oli hea kuulda, et see muutub samm-sammult stabiilsemaks ja jätkusuutlikumaks.

Põhjust tulla Tallinnasse kokku oli tegelikult veelgi – ENL sai 15-aastaseks. Veelkord palju õnne ning aitäh meeldiva sünnipäevapeo eest!

Kevadseminari fotokajastus on leitav ENL-i FB lehelt (vt ka sünnipäeva pilte) ja hästi otsides leiab mõne tuttava näo. (:

PS: üritusel kuulutati välja ENL-i liikmekampaania algatus – ühenduse liikmed saavad järgemööda selle sotsiaalmeedia kanalite kaudu end ja oma tähtsamaid tegevusi noorteühenduste võrgustikule tutvustada ning juba sel nädalal kuulebki sealt just meie tegemistest. (: