Aeg on teha kokkuvõtteid!

2018 aasta hakkab vaikselt lõppema, mistõttu on aeg ka veidi kokkuvõtteid teha..
Juvente ja juventekate jaoks oli tegemist järjekordse põneva ja seiklusrohke aastaga. Mis me siis õige ära tegime?


Kohalikul areenil osalesime hoolega Eesti Noorteühenduste Liidu ja Ole Rohkem tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustiku töös ja tegemistes. Olime esindatud nii ENL’i kevad- kui ka sügisseminaril ja üldkoosolekul, samuti talveakadeemias ja tänuüritusel. Suvekool jäi muude plaanide kattumise tõttu sel aastal küll vahele, aga järgmisel jõuame kindlasti ka sinna ning ootame ka muid põnevaid üritusi ja väljakutseid ENLilt. Aasta sisse mahtusid mitmed Ole Rohkem Ümarlauad, Auhinnagala, Aastakonverents, Tudengimess ja mitmed põnevad sisekoolitused.. viimased tugevad käisid ka igati vahval võrgustiku ühisel jõulupeol lustimas. Uuel aastal jätkame samas vaimus ja kes teab, ehk näeb meid sel korral ka arenguprogrammi ridades.. võiks ju!


Juvente aasta olulisimaks oma algatuseks kujunes sotsiaalmeediakampaania Kaine Jaanipäev! Juventekad ise leiavad, et tegemist on Eesti ühiskonnas väga olulise algatusega ning loodavad uuel aastal veel laiemat kõlapinda saavutada. Päkapikud akna taga sosistasid, et uueks aastaks käivad läbirääkimised ka ühe väga kõva tudengiorganisatsiooniga, et ühise eesmärgi nimel jõud kokku panna. Jääme huviga tulemust ootama!

Lisaks sellele oli meil muidugi palju teisi vahvaid tegevusi, lisaks kevadisele üldkoosolekule ja sügisesele infoõhtule leidsime ikka aegajalt hetki, et üksteise mõnusat seltskonda nautida. Suvel käisime pisikesel nädalalõpu väljasõidul Andrese maakodus, sügisel oli võimalik meid ühel nädalvahetusel jälle traditsiooniliselt metsamajast leida, kus sai nii matkatud kui ka lauamänge mängitud. Lauamänguõhtuid jagus aasta peale rohkemgi veel, lisaks sellele muidugi koosolekuid ja üheskoos sportimisi ka! Ühel sügisesel laupäeval käis Kadri Raag juhatusele ja teistele huvilistele rääkimas vaimsest tervisest, et oskaksime enda ja teiste eest kõige paremini hoolt kanda ja olla veelgi Tervislikum Tudengiorganisatsioon kui senini. Ja detsembri alguses, nagu viimastel nädalatel kindlasti ka kõik teised organisatsioonid, pidasime maha ühe ütlemata vahva jõulupeo kus sai nii söödud, kahoot!’itud, aukirju jaotatud kui ka taaskord jälle lauamänge mängitud. Väga mõnus!


Rahvusvaheliselt oli Juvente aasta ehk üks seiklusrohkemaid seni. Aprillis lendasid mõned vahvad juventekad taaskord Islandile, et koos teiste noorte eurooplastega vahetada teadmisi kommunikatsiooni teemadel. Kindlasti väga kasulikud ja olulised teemad kõigile noortele. Nagu varasemalt ka on saanud juba kodulehelt lugeda, siis sel suvel toodi meie rahvusvahelise katusorganisatsiooni, IOGT International, kongress meile õige lähedale – Sigtunasse! Tänu sellele ja ka samal ajal samas kohas organiseeritud noorteprojekti Empowerful esimesele osale oli juventekaid seal lausa 7! Nagu aga sai ka mainitud, siis Empowerful projekt sellega ei lõppenud… Oktoobri alguses said taaskord 7 juventekat võimaluse sõita Berliini, et üheskoos 7 teise euroopa riigi noortega korraldada vägev Sober Party! Allpool saadki tutvuda nii mõnegi osaleja muljetega antud nädalast.

Entusiastlikud noored hommikul vara enne väljalendu Tallinnast

Berliinis oli väga tore ja õppisin palju, peamiselt platseebo efekti kohta. Samuti käisime ka Sober Sensation peol, mis küll ei õnnestunud täpselt nagu plaanis, aga oli siiski tore. Kohtasin ka palju uusi huvitavaid inimesi erinevatest riikidest, kellega loodan kohtuda veel mitmetel noortevahetustel.

Kustav

Ja peale esimest pikka turist olemise päeva Spree kallastel puhkamas ja päikest nautimas

Seekordne noortevahetus oli hoopis teistsugune kui oleks oodanud. Inimesi oli hästi palju, aga samas oli eriliselt tunda seda ühtehoidmise tunnet, sest olud, kus pidime hakkama saama olid kohati natuke ekstreemsed. Nädala staar, Sober Sensation Party, ei olnud samuti see, mis ma ettekujutasin, aga seetõttu on sellest ilmselt veel parem õppida, kuidas Eestis ühte väga ägedat pidu korraldada ja kuidas mitte korraldada. Kindlasti ei olnud nädal ebaõnnestumiste tõttu raisus, sest motivatsiooni meile olulisega edasi tegelemiseks tuli väga huvitavatest aruteludest küll küllaga.

Triinu


Seekordne noortevahetus oli kindlasti uus ja huvitav kogemus. Vajalikud on ja õppida saab igasugustest kogemustest. Nii oskame me ehk ise järgmine kord nähtud vigu vältida. Kuigi oli hetki, kui tundus, et kogu üritus on üks suur loodusõnnetus, on mälestus sellest siiski kokkuvõttes positiivne. Seltskond, kuigi tavalisest suurem, oli siiski väga soe ja kokkuhoidev. Kuuldud ettekanded olid huvitavad ja kasulikud. Eriti meeldis mulle loeng platseebo efektist.

Suvi

Empowerful Berlin oli omanäoline üritus. Selle keerdkäigud aitasid paremini mõista põhjaliku planeerimise tähtsust ja vajalikkust. Lisaks õppisime väheste võimalustega korraldama ägedaid üritusi ning õppisime kuidas tunda rõõmu lihtsatest asjadest. Ka saime teada kuidas näiliselt mitte seotud asjad võivad üksteise koosmõjus muuta suurel määral tervikpilti.

Indrek

Väsitav kuid meeleolukas rattasõit läbi Berliini

Nagu näha, on Juventel olnud mõnusalt tegevusterohke aasta.
2019 aastal veelgi suurema hooga edasi!

Juvente korraldab Active-i suvelaagrit

English below

Meil on hea rõõm teatada, et sel suvel toimub Active-i suvelaager Eestis, Taevaskoja puhkekeskuses. (:

Juuli viimasel nädalal aset leidev laager Evergreen toob kokku kuni 100 noort meie rahvusvahelisest võrgustikust ning üheskoos veedetakse mõnusalt aega, aga tehakse ka tõsist tööd. Laagri raames toimub NEET noorte temaatikal seminar, samuti on oodata erakorralist Active-i kongressi.

Töö laagri korraldamisega on juba mõnda aega meie aktiivsete liikmete toel toimunud ning kindlasti ootame Taevaskotta nii osalejaid kui ka abilisi korraldusmeeskonda.

Loe laagrist täpsemalt juba selle veebikodust (ingl k)!


We are happy to announce that this summer, Active’s summer camp takes place in Estonia, in Taevaskoja Holiday Centre.

Evergreen, the camp taking place during the last week of July, brings together up to 100 young people from our international network and we will spend a lovely time together as well as work hard. During the camp, there will be a seminar on the NEET youth; there will also be an extracurricular Active congress.

The work on organising the camp has been going on for a while thanks to our active members and we will be expecting many participants to Taevaskoja but also volunteers to help us make the camp happen.

Read more from the camp’s web page!

Juvente osalemine Active-i suvelaagris ja kongressil

Juuli viimasel nädalal osales neli Juvente Eesti liiget Poolas Gródek nad Dunajcem’is toimunud Active`i suvelaagris Time for Color 2016 ja organisatsiooni kongressil. Laagri puhul on tegemist igasuviselt toimuva üritusega, mis toob hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel kokku noori kõikidest Active’i liikmesorganisatsioonidest üle terve Euroopa. Active’i kongress on iga kahe aasta tagant toimuv suur nõupidamine, kus tehakse kokkuvõtteid eelnevatest aastatest, hinnatakse juhatuse senist tööd, pannakse paika uued eesmärgid, võetakse vastu uusi liikmesorganisatsioone ning valitakse uus juhatus järgnevaks kaheks aastaks.

Loe edasi “Juvente osalemine Active-i suvelaagris ja kongressil”